AGENCJA YOUTUBE

O nas

VIDEO BROTHERS to producent internetowych formatów nowej generacji oraz certyfikowana agencja YouTube zrzeszająca polskich i zagranicznych twórców oraz dystrybutorów treści.

 

Oferujemy wielopłaszczyznowy management kanałów łączący marki oraz media z youtuberami. Zarządzamy dużymi bibliotekami treści audiowizualnych i zapewniamy ich kompleksową ochronę prawną oraz monetyzację, a także produkcje z udziałem influencerów.

VIDEO BROTHERS w ramach licencji dysponuje zasięgiem 30 122 083 subskrypcji i grupuje 318 kanałów, zarówno własnych, jak i należących do niezależnych twórców z Polski i zagranicy. Średnia oglądalność 64 110 filmów objętych licencjami naszej agencji na YouTube w pierwszym kwartale 2021 roku wynosiła 190 110 281 wyświetleń miesięcznie, z kolei łączna liczba wyświetleń całego repozytorium przekroczyła niedawno 10 miliardów (źródło: CMS YouTube).

Kanały zgrupowane w ramach Video Brothers podzielone są na kategorie tematyczne (m.in. edukacja, media, motoryzacja, komedia, uroda, muzyka, film, technologie, kuchnia) i wyeksponowane na naszej oficjalnej stronie w formie otwartego katalogu, dostępnego w dowolnym miejscu i czasie. Tym samym zapewniamy lepsze dotarcie do naszych partnerów zarówno reklamodawcom zainteresowanym współpracami, jak i mediom poszukującym twórców do swoich programów i serwisów. Dbamy też o integrację w sferze produkcyjnej pomiędzy wszystkimi zrzeszonymi twórcami.

 

W Polsce z Video Brothers współpracują m.in.

• podmioty rynku mediów profesjonalnych: Kino Polska, Stopklatka, Filmbox (Grupa Kino Polska TV), Interia.pl, Superstacja, Muzo.fm (Grupa Polsat), Studio Miniatur Filmowych (WFDiF), 4fun.tv, 4fun KIDS, NaEkranie.pl (Grupa 4fun Media)

• popularni twórcy internetowi: Historia bez cenzury, True Beauty, Kickster, Na gałęzi, Przez Świat na Fazie, WuWunio, Maciej je, Cheers, Dakann, Requer, Vonsky

• osobistości telewizyjne – Katarzyna Bosacka (EkoBosacka), dr Tomasz Rożek (Nauka. To lubię), Dorota Zawadzka (Superniania), Tomasz Raczek i Grzegorz Halama

• Szkoły filmowe: „Wajda School” oraz „Warszawska Szkoła Filmowa”

• muzycy oraz artyści – Czesław Mozil, Nocny Kochanek, Farben Lehre, Łydka Grubasa, Norbi, Chwytak, Na pełnej, CeZik i NutkoSfera

• profesjonalni komicy – Abelard Giza, Rafał Pacześ, Łukasz „Lotek” Lodkowski, Rafał Rutkowski, Adam Bendler

 

…i wielu innych!


Współpraca z Video Brothers to nie tylko szansa na rozwój i wzrost oglądalności kanałów YouTube. To przede wszystkim możliwość zwiększania przychodów zarówno po stronie właścicieli treści, jak i reklamodawców.

Jako WŁAŚCICIEL TREŚCI zyskujesz stałą, profesjonalną opiekę managementową w różnym zakresie, m.in. techniczną, prawną, biznesową i sprzętową. Dodatkowo dbamy i doradzamy w aspektach optymalizacji, aby Twój kanał osiągał jak najlepsze wyniki.

Jako REKLAMODAWCA otrzymujesz dostęp do bazy internetowych twórców i producentów wraz z profesjonalną obsługą, wyceną i wsparciem realizacyjnym, z którego skorzystało już wiele podmiotów.

Przyłączenie do Video Brothers stwarza również możliwość wykorzystania potencjału medialnego zgrupowanych z nami partnerów z rynku tradycyjnych mediów oraz portali. Umożliwia promocję oraz rozwój produkcji w ramach ich aktywów – internetu, radia, TV.

Od początku naszej działalności pozostajemy otwarci również na mniejszych twórców i staramy się stale odkrywać internetowe talenty, reprezentujące odpowiedni poziom techniczny i merytoryczny materiałów. W naszej sieci od 0 do 100 000 subskrypcji rozwinęło się 55 kanałów. Większość jest z nami do dziś. Wierzymy, że inkubowanie kanałów ma sens, a relacja którą budujemy jest trwała i długookresowo satysfakcjonująca dla obu stron.

W celu umożliwienia naszym partnerom wieloplatformowej monetyzacji treści, Video Brothers wspomaga twórców na różnych etapach produkcyjnych, aby ich filmy były atrakcyjnie i chętnie odtwarzane przez użytkowników, również poza YouTube – na Facebooku, Vimeo, Twitch, Dailymotion, czy platformach VOD oraz w tradycyjnych mediach regularnie współpracujących z agencją. Działa to pozytywnie na przyrost subskrypcji kanału partnera i umożliwia kontakt z szerszą widownią również w innych obszarach.

Najpopularniejszych i najciekawszych twórców zapraszamy do udziału w naszych autorskich seriach, powstających w ścisłej współpracy z youtuberami oraz do płatnych kampanii reklamowych związanych z lokowaniem produktów, czy innymi niestandardowymi akcjami marketingowymi.

Zespół Video Brothers to doświadczeni entuzjaści i pasjonaci, dla których YouTube nie ma tajemnic.

Cenimy treści z dużym wkładem własnym autora oraz oryginalną i wyspecjalizowaną tematyką. Dlatego jeżeli dysponujesz profesjonalnym katalogiem wideo, który chciałbyś zmonetyzować lub tworzysz ciekawe produkcje do internetu, stawiając przede wszystkim na jakość, do tego właśnie poszukujesz nowych wyzwań – daj się odkryć!

Z kolei jeżeli jesteś reklamodawcą poszukującym kreatywnych twórców internetowych z dużymi zasięgami do kampanii lub reprezentujesz markę zainteresowaną lokowaniem produktów na kanałach YouTube – zarysuj nam temat!

VIDEO BROTHERS grupuje pozytywną ekipę twórców, która w każdym miesiącu skupia na sobie uwagę milionów widzów i pozwala budować nową jakość na polskim rynku.

 

Skorzystaj z tego potencjału!

Zobacz inne nasze usługi:

Nasza ekipa:

Łukasz Skalik
MANAGING DIRECTOR / CEO

Twórca Video Brothers i prezes zarządu. Odpowiada za strategię, finanse oraz relacje biznesowe. Koordynuje pracę kluczowych osób ekipy oraz obsługę partnerów agencji. Producent internetowych serii i podwójny laureat „Grand Video Awards” (2017 i 2020).

Kamil Mrozkowiak
PREMIUM CONTENT MANAGER

Zarządza pracami grupy wydawców treści multimedialnych oraz procesem optymalizacji technicznej kanałów premium. Odpowiada za repozytorium Video Brothers, w tym przygotowanie emisyjne i publikacje katalogów filmowych w serwisach VOD.

Paweł Kwaśniewski
KEY PARTNERS COORDINATOR

Doświadczony producent telewizyjny. W zespole Video Brothers – koordynator twórców oraz podmiotów związanych z rynkiem tradycyjnych mediów. Dodatkowo odpowiedzialny za realizację transmisji live i zaplecze techniczne, w tym studio.

Tomasz Oreł
PRODUCTION MANAGER

Koordynuje integrację partnerów oraz wsparcie techniczne. Zarządza produkcją seriali internetowych i monetyzacją treści. Pracę w zespole dzieli z obowiązkami szefa programowego Video Brothers Music – sieci partnerskiej twórców muzyki i podcastów.

Marta Chmielewska
HEAD OF ADMINISTRATION

Kieruje zapleczem administracyjnym Video Brothers. Nadzoruje prawidłowy obieg dokumentów oraz proces rozliczeniowy partnerów agencji. Koordynuje prace biura, księgowość, archiwum, fakturowanie, zakupy sprzętowe, flotę i delegacje.

Grzegorz Barański
ORIGINAL SERIES SPECIALIST

Legenda polskiego Youtube. Reżyser, scenarzysta, aktor i narrator podcastów. Człowiek-orkiestra. W ekipie Video Brothers odpowiada za kreację scenariuszową formatów video oraz copywriting. Laureat „Grand Video Awards” (2020) i posiadacz 5 srebrnych przycisków YT.