AGENCJA YOUTUBE

O nas

VIDEO BROTHERS to producent internetowych formatów nowej generacji oraz certyfikowana agencja YouTube zrzeszająca polskich i zagranicznych twórców oraz dystrybutorów treści.


 

VIDEO BROTHERS w ramach licencji dysponuje zasięgiem 38 961 524 subskrypcji i grupuje 353 kanały YouTube, zarówno własne, jak i należące do niezależnych twórców z Polski i zagranicy. Średnia oglądalność 83 996 filmów objętych licencjami naszej agencji na YouTube w 2022 roku wynosiła 198 332 547 wyświetleń miesięcznie, z kolei łączna liczba wyświetleń całego repozytorium przekroczyła niedawno 12 miliardów (źródło: CMS YouTube).

Oferujemy wielopłaszczyznowy management kanałów łączący marki oraz media z youtuberami. Zarządzamy dużymi bibliotekami treści audiowizualnych. Zapewniamy ich kompleksową monetyzację oraz ochronę. Realizujemy seriale oryginalne z udziałem influencerów.

Kanały zgrupowane w Video Brothers podzielone są na kategorie tematyczne (m.in. edukacja, media, motoryzacja, komedia, uroda, muzyka, film, technologie) i wyeksponowane w formie otwartego katalogu, dostępnego w dowolnym miejscu i czasie. Tym samym zapewniamy lepsze dotarcie do naszych partnerów, zarówno reklamodawcom zainteresowanym współpracami, jak i mediom poszukującym odpowiednich ekspertów do swoich programów i serwisów. Dbamy również o integrację i cross-promocję wszystkich twórców Video Brothers, wykorzystując potencjał zasięgowy oraz mocną pozycję sieci partnerskiej w algorytmie YouTube.

 

W Polsce z Video Brothers współpracują m.in.

• podmioty rynku mediów profesjonalnych: Kino Polska, Stopklatka, Filmbox (Grupa Kino Polska TV), 4fun.tv, 4fun KIDS, NaEkranie.pl (Grupa 4fun Media), Studio Miniatur Filmowych (WFDiF)

• popularni twórcy internetowi: G.F. Darwin, Historia bez cenzury, True Beauty, Kickster, Astrofaza, Na gałęzi, Przez Świat na Fazie, WuWunio, Maciej je, Cheers, Dakann, Requer

• osobistości telewizyjne: Katarzyna Bosacka (EkoBosacka), dr Tomasz Rożek (Nauka. To lubię), Tomasz Raczek, Hirek Wrona, Grzegorz Halama, Marcin Meller, Tomasz Lis

• muzycy oraz artyści: Czesław Mozil, Nocny Kochanek, Happysad, Farben Lehre, Łydka Grubasa, HUNTER, Big Cyc, Chwytak, Na pełnej, CeZik i NutkoSfera

• szkoły filmowe: „Wajda School” oraz „Warszawska Szkoła Filmowa”

• profesjonalni komicy: Abelard Giza, Rafał Pacześ, Łukasz „Lotek” Lodkowski, Rafał Rutkowski, Adam Van Bendler, Kacper Ruciński, Katarzyna Piasecka, Michał Leja, Michał Pałubski

…i wielu innych!

Zespół Video Brothers to doświadczeni entuzjaści i pasjonaci, dla których YouTube nie ma tajemnic. Współpraca z nami to nie tylko szansa na rozwój i wzrost oglądalności kanału YouTube. To przede wszystkim możliwość zwiększania przychodów zarówno po stronie właścicieli treści, jak i reklamodawców.

Jako WŁAŚCICIEL TREŚCI zyskujesz stałą, profesjonalną opiekę managementową w różnym zakresie, m.in. techniczną, prawną, biznesową i sprzętową. Dodatkowo dbamy i doradzamy w aspektach optymalizacji, aby Twój kanał osiągał jak najlepsze wyniki.

Jako REKLAMODAWCA otrzymujesz dostęp do bazy internetowych twórców i producentów wraz z profesjonalną obsługą, wyceną i wsparciem realizacyjnym, z którego skorzystało wiele podmiotów.

Przyłączenie do Video Brothers stwarza również możliwość wykorzystania potencjału medialnego zgrupowanych z nami partnerów rynku tradycyjnych mediów oraz portali. Umożliwia promocję oraz rozwój Twoich produkcji w ramach ich aktywów – internetu, radia, TV.

Cenimy treści z dużym wkładem własnym autora oraz oryginalną i wyspecjalizowaną tematyką.

Od początku naszej działalności pozostajemy otwarci również na mniejszych twórców i staramy się stale odkrywać internetowe talenty, reprezentujące odpowiedni poziom techniczny i merytoryczny materiałów. W naszej sieci od 0 do 100 000 subskrypcji rozwinęło się 55 kanałów. Większość jest z nami do dziś. Wierzymy, że takie „inkubowanie” ma sens, a relacja którą budujemy jest trwała i długookresowo satysfakcjonująca dla obu stron.

W celu umożliwienia naszym partnerom wieloplatformowej monetyzacji treści, Video Brothers wspomaga twórców na różnych etapach produkcyjnych, aby ich filmy były atrakcyjnie i chętnie odtwarzane przez użytkowników, również poza YouTube – na Facebooku, Vimeo, Twitch, Dailymotion, czy platformach VOD oraz w „tradycyjnych” mediach, które z nami współpracują. Ma to wpływ na przyrost subskrypcji kanału partnera i umożliwia kontakt z szerszą widownią również w innych obszarach internetu.

Najpopularniejszych i najciekawszych twórców zapraszamy do udziału w naszych autorskich seriach, powstających w ścisłej współpracy z youtuberami oraz do płatnych kampanii reklamowych związanych z lokowaniem produktów, czy innymi niestandardowymi akcjami marketingowymi.

 

Skontaktuj się z nami jeżeli:

– tworzysz ciekawe filmy do internetu, stawiając przede wszystkim na jakość i właśnie poszukujesz nowych wyzwań

– dysponujesz profesjonalnym katalogiem albo produkcją wideo, którą chciałbyś zmonetyzować lub zabezpieczyć on-line

– reprezentujesz markę lub agencję poszukującą kreatywnych twórców internetowych z dużymi zasięgami do kampanii reklamowych

– pracujesz w mediach zainteresowanych pozyskaniem ekspertów do wywiadów lub obsady do programów i seriali

Sieć partnerska VIDEO BROTHERS grupuje twórców oraz profesjonalnych dystrybutorów i reklamodawców, którzy w każdym miesiącu skupiają na sobie uwagę milionów widzów. Zbudujmy razem nową jakość na polskim rynku!

 

Skorzystaj z tego potencjału! >>

Zobacz inne nasze usługi:

Nasza ekipa:

Łukasz Skalik
MANAGING DIRECTOR / CEO

Twórca Video Brothers i prezes zarządu. Odpowiada za strategię, finanse oraz relacje biznesowe. Koordynuje pracę kluczowych osób ekipy oraz obsługę partnerów agencji. Producent internetowych serii i podwójny laureat „Grand Video Awards” (2017 i 2020).

Kamil Mrozkowiak
PREMIUM CONTENT MANAGER

Zarządza pracami grupy wydawców treści multimedialnych oraz procesem optymalizacji technicznej kanałów premium. Odpowiada za repozytorium Video Brothers, w tym przygotowanie emisyjne i publikacje katalogów filmowych w serwisach VOD.

Paweł Kwaśniewski
PRODUCTION MANAGER (FAT FROGS)

Doświadczony producent telewizyjny. W zespole Video Brothers – koordynator twórców oraz podmiotów związanych z rynkiem tradycyjnych mediów. Dodatkowo odpowiedzialny za realizację transmisji live i zaplecze techniczne, w tym studio.

Tomasz Oreł
KEY PARTNERS MANAGER

Koordynuje integrację partnerów oraz wsparcie techniczne. Zarządza produkcją seriali internetowych i monetyzacją treści. Pracę w zespole dzieli z obowiązkami szefa programowego Video Brothers Music – sieci partnerskiej twórców muzyki i podcastów.

Marta Chmielewska
HEAD OF ADMINISTRATION

Kieruje zapleczem administracyjnym Video Brothers. Nadzoruje prawidłowy obieg dokumentów oraz proces rozliczeniowy partnerów agencji. Koordynuje prace biura, księgowość, archiwum, fakturowanie, zakupy sprzętowe, flotę i delegacje.

Grzegorz Barański
ORIGINAL SERIES SPECIALIST

Legenda polskiego Youtube. Reżyser, scenarzysta, aktor i narrator podcastów. Człowiek-orkiestra. W ekipie Video Brothers odpowiada za kreację scenariuszową formatów video oraz copywriting. Laureat „Grand Video Awards” (2020) i posiadacz 5 srebrnych przycisków YT.