AGENCJA YOUTUBE

O nas

VIDEO BROTHERS to producent internetowych formatów nowej generacji oraz certyfikowana agencja YouTube zrzeszająca polskich i zagranicznych twórców oraz dystrybutorów treści.


 

VIDEO BROTHERS w ramach licencji dysponuje zasięgiem 43 675 842 subskrypcji i grupuje 389 kanały YouTube, zarówno własne, jak i należące do niezależnych twórców z Polski i zagranicy. Średnia oglądalność 94 622 filmów objętych licencjami naszej agencji na YouTube w 2024 roku wynosiła 172 312 288 wyświetleń miesięcznie, z kolei łączna liczba wyświetleń całego repozytorium przekroczyła 15 miliardów (źródło: CMS YouTube).

Oferujemy wielopłaszczyznowy management kanałów łączący marki oraz media z youtuberami. Zarządzamy dużymi bibliotekami treści audiowizualnych. Zapewniamy ich kompleksową monetyzację oraz ochronę. Realizujemy seriale oryginalne z udziałem influencerów.

Kanały zgrupowane w Video Brothers podzielone są na kategorie tematyczne (m.in. edukacja, media, motoryzacja, komedia, uroda, muzyka, film, technologie) i wyeksponowane w formie otwartego katalogu, dostępnego w dowolnym miejscu i czasie. Tym samym zapewniamy lepsze dotarcie do naszych partnerów, zarówno reklamodawcom zainteresowanym współpracami, jak i mediom poszukującym odpowiednich ekspertów do swoich programów i serwisów. Dbamy również o integrację i cross-promocję wszystkich twórców Video Brothers, wykorzystując potencjał zasięgowy oraz mocną pozycję sieci partnerskiej w algorytmie YouTube.

 

W Polsce z Video Brothers współpracują m.in.

• podmioty rynku mediów profesjonalnych: Kino Polska, Stopklatka, Filmbox (Canal+), 4fun.tv, 4fun KIDS, NaEkranie.pl (Digital Network), Studio Miniatur Filmowych (WFDiF)

• popularni twórcy internetowi: Waksy, Historia bez cenzury, True Beauty, 5 sposobów na, Kickster, Maciej je, Na gałęzi, G.F. Darwin, Magdalena Pieczonka, Martin Stankiewicz, AroSzef

• osobistości telewizyjne: Katarzyna Bosacka (EkoBosacka), dr Tomasz Rożek (Nauka. To lubię), Tomasz Raczek, Gosia Ohme, dr Maciej Kawecki (This is IT), Hirek Wrona, Grzegorz Halama,

• muzycy oraz artyści: Czesław Mozil, Nocny Kochanek, Farben Lehre, Łydka Grubasa, HUNTER, Big Cyc, Chwytak, Na pełnej, Chemia, Czarno-Czarni, CeZik i NutkoSfera, Gosia Kosik

• szkoły filmowe: „Wajda School” oraz „Warszawska Szkoła Filmowa”

• profesjonalni komicy: Abelard Giza, Łukasz „Lotek” Lodkowski, Rafał Rutkowski, Adam Van Bendler, Kacper Ruciński, Katarzyna Piasecka, Michał Leja, Michał Pałubski

…i wielu innych!

Zespół Video Brothers to doświadczeni entuzjaści i pasjonaci, dla których YouTube nie ma tajemnic. Współpraca z nami to nie tylko szansa na rozwój i wzrost oglądalności kanału YouTube. To przede wszystkim możliwość zwiększania przychodów zarówno po stronie właścicieli treści, jak i reklamodawców.

Jako WŁAŚCICIEL TREŚCI zyskujesz stałą, profesjonalną opiekę managementową w różnym zakresie, m.in. techniczną, prawną, biznesową i sprzętową. Dodatkowo dbamy i doradzamy w aspektach optymalizacji, aby Twój kanał osiągał jak najlepsze wyniki.

Jako REKLAMODAWCA otrzymujesz dostęp do bazy internetowych twórców i producentów wraz z profesjonalną obsługą, wyceną i wsparciem realizacyjnym, z którego skorzystało wiele podmiotów.

Przyłączenie do Video Brothers stwarza również możliwość wykorzystania potencjału medialnego zgrupowanych z nami partnerów rynku tradycyjnych mediów oraz portali. Umożliwia promocję oraz rozwój Twoich produkcji w ramach ich aktywów – internetu, radia, TV.

Cenimy treści z dużym wkładem własnym autora oraz oryginalną i wyspecjalizowaną tematyką.

Od początku naszej działalności pozostajemy otwarci również na mniejszych twórców i staramy się stale odkrywać internetowe talenty, reprezentujące odpowiedni poziom techniczny i merytoryczny materiałów. W naszej sieci od 0 do 100 000 subskrypcji rozwinęło się 61 kanałów. Większość jest z nami do dziś. Wierzymy, że takie „inkubowanie” ma sens, a relacja którą budujemy jest trwała i długookresowo satysfakcjonująca dla obu stron.

W celu umożliwienia naszym partnerom wieloplatformowej monetyzacji treści, Video Brothers wspomaga twórców na różnych etapach produkcyjnych, aby ich filmy były atrakcyjnie i chętnie odtwarzane przez użytkowników, również poza YouTube – na Facebooku, Vimeo, Twitch, Dailymotion, czy platformach VOD oraz w „tradycyjnych” mediach, które z nami współpracują. Ma to wpływ na przyrost subskrypcji kanału partnera i umożliwia kontakt z szerszą widownią również w innych obszarach internetu.

Najpopularniejszych i najciekawszych twórców zapraszamy do udziału w naszych autorskich seriach, powstających w ścisłej współpracy z youtuberami oraz do płatnych kampanii reklamowych związanych z lokowaniem produktów, czy innymi niestandardowymi akcjami marketingowymi.

 

Skontaktuj się z nami jeżeli:

– tworzysz ciekawe filmy do internetu, stawiając przede wszystkim na jakość i właśnie poszukujesz nowych wyzwań

– dysponujesz profesjonalnym katalogiem albo produkcją wideo, którą chciałbyś zmonetyzować lub zabezpieczyć on-line

– reprezentujesz markę lub agencję poszukującą kreatywnych twórców internetowych z dużymi zasięgami do kampanii reklamowych

– pracujesz w mediach zainteresowanych pozyskaniem ekspertów do wywiadów lub obsady do programów i seriali

Sieć partnerska VIDEO BROTHERS grupuje twórców oraz profesjonalnych dystrybutorów i reklamodawców, którzy w każdym miesiącu skupiają na sobie uwagę milionów widzów. Zbudujmy razem nową jakość na polskim rynku!

 

Skorzystaj z tego potencjału! >>

 

Zobacz inne nasze usługi:

Nasza ekipa:

Łukasz Skalik
MANAGING DIRECTOR / CEO

Odpowiada za strategię, finanse oraz relacje biznesowe. Koordynuje pracę ekipy oraz obsługę strategicznych partnerów Video Brothers. Producent internetowych serii. Trzykrotny laureat „Grand Video Awards” (2017, 2020, 2023). Autor wielu projektów wideo on-line (stworzył m.in. interia.tv, tosiewytnie, wp.tv)

Kamil Mrozkowiak
PREMIUM CONTENT MANAGER

Zarządza pracą wydawców treści multimedialnych oraz procesem optymalizacji technicznej kanałów premium. Odpowiada za dystrybucję profesjonalnych treści fabularyzowanych, w tym przygotowanie emisyjne, tłumaczenia, geolokalizacje i publikacje katalogów filmowych w serwisach VOD.

Dominik Kalwinicki
CREATOR SUPPORT MANAGER

Opiekun techniczny partnerów Video Brothers. Zajmuje się wsparciem w zakresie optymalizacji treści – monetyzacją, ochroną prawną (DRM), roszczeniami audiowizualnymi (claims). Koordynuje produkcje i dystrybucje autorskich serii internetowych. Doświadczony grafik oraz montażysta video.

Tomasz Oreł
HEAD OF MUSIC

Kieruje wyspecjalizowaną agencją Video Brothers Music zajmującą się cyfrową dystrybucją muzyki i podcastów w internecie. Odpowiedzialny za monetyzację i ochronę utworów, w tym bezpośrednie kontakty z artystami oraz platformami streamingu audio (YouTube Music, Spotify, iTunes i inne).

Marta Chmielewska
HEAD OF ADMINISTRATION

Kieruje zapleczem administracyjnym i nadzoruje back office Video Brothers. Wspiera obieg dokumentów oraz proces rozliczeniowy partnerów naszej agencji. Koordynuje działanie biura, księgowość i archiwum. Zajmuje się fakturowaniem, zakupami sprzętowymi oraz kwestiami prawnymi.

Grzegorz Barański
ORIGINAL SERIES SPECIALIST

Reżyser, scenarzysta, aktor internetowych seriali oraz narrator podcastów. Człowiek-orkiestra. W ekipie odpowiada za kreację scenariuszową formatów video oraz copywriting reklam. Podwójny laureat „Grand Video Awards” (2020 i 2023) oraz posiadacz 7 srebrnych i 1 złotego przycisku YT.