AGENCJA YOUTUBE

O nas

VIDEO BROTHERS to producent internetowych formatów nowej generacji oraz certyfikowana agencja YouTube zrzeszająca polskich i zagranicznych twórców oraz dystrybutorów treści.


 

VIDEO BROTHERS w ramach licencji dysponuje zasięgiem 37 592 221 subskrypcji i grupuje 354 kanały YouTube, zarówno własne, jak i należące do niezależnych twórców z Polski i zagranicy. Średnia oglądalność 83 512 filmów objętych licencjami naszej agencji na YouTube w 2023 roku wynosiła 165 462 122 wyświetleń miesięcznie, z kolei łączna liczba wyświetleń całego repozytorium przekroczyła niedawno 12 miliardów (źródło: CMS YouTube).

Oferujemy wielopłaszczyznowy management kanałów łączący marki oraz media z youtuberami. Zarządzamy dużymi bibliotekami treści audiowizualnych. Zapewniamy ich kompleksową monetyzację oraz ochronę. Realizujemy seriale oryginalne z udziałem influencerów.

Kanały zgrupowane w Video Brothers podzielone są na kategorie tematyczne (m.in. edukacja, media, motoryzacja, komedia, uroda, muzyka, film, technologie) i wyeksponowane w formie otwartego katalogu, dostępnego w dowolnym miejscu i czasie. Tym samym zapewniamy lepsze dotarcie do naszych partnerów, zarówno reklamodawcom zainteresowanym współpracami, jak i mediom poszukującym odpowiednich ekspertów do swoich programów i serwisów. Dbamy również o integrację i cross-promocję wszystkich twórców Video Brothers, wykorzystując potencjał zasięgowy oraz mocną pozycję sieci partnerskiej w algorytmie YouTube.

 

W Polsce z Video Brothers współpracują m.in.

• podmioty rynku mediów profesjonalnych: Kino Polska, Stopklatka, Filmbox (Grupa Kino Polska TV), 4fun.tv, 4fun KIDS, NaEkranie.pl (Grupa 4fun Media), Studio Miniatur Filmowych (WFDiF)

• popularni twórcy internetowi: G.F. Darwin, Historia bez cenzury, True Beauty, Kickster, Martin Stankiewicz, Maciej je, Na gałęzi, Przez Świat na Fazie, WuWunio, Cheers, Dakann, Requer

• osobistości telewizyjne: Katarzyna Bosacka (EkoBosacka), dr Tomasz Rożek (Nauka. To lubię), Tomasz Raczek, Hirek Wrona, Grzegorz Halama, Marcin Meller, Gosia Ohme

• muzycy oraz artyści: Czesław Mozil, Nocny Kochanek, Happysad, Farben Lehre, Łydka Grubasa, HUNTER, Big Cyc, Chwytak, Na pełnej, Chemia, Czarno-Czarni, CeZik i NutkoSfera

• szkoły filmowe: „Wajda School” oraz „Warszawska Szkoła Filmowa”

• profesjonalni komicy: Abelard Giza, Rafał Pacześ, Łukasz „Lotek” Lodkowski, Rafał Rutkowski, Adam Van Bendler, Kacper Ruciński, Katarzyna Piasecka, Michał Leja, Michał Pałubski

…i wielu innych!

Zespół Video Brothers to doświadczeni entuzjaści i pasjonaci, dla których YouTube nie ma tajemnic. Współpraca z nami to nie tylko szansa na rozwój i wzrost oglądalności kanału YouTube. To przede wszystkim możliwość zwiększania przychodów zarówno po stronie właścicieli treści, jak i reklamodawców.

Jako WŁAŚCICIEL TREŚCI zyskujesz stałą, profesjonalną opiekę managementową w różnym zakresie, m.in. techniczną, prawną, biznesową i sprzętową. Dodatkowo dbamy i doradzamy w aspektach optymalizacji, aby Twój kanał osiągał jak najlepsze wyniki.

Jako REKLAMODAWCA otrzymujesz dostęp do bazy internetowych twórców i producentów wraz z profesjonalną obsługą, wyceną i wsparciem realizacyjnym, z którego skorzystało wiele podmiotów.

Przyłączenie do Video Brothers stwarza również możliwość wykorzystania potencjału medialnego zgrupowanych z nami partnerów rynku tradycyjnych mediów oraz portali. Umożliwia promocję oraz rozwój Twoich produkcji w ramach ich aktywów – internetu, radia, TV.

Cenimy treści z dużym wkładem własnym autora oraz oryginalną i wyspecjalizowaną tematyką.

Od początku naszej działalności pozostajemy otwarci również na mniejszych twórców i staramy się stale odkrywać internetowe talenty, reprezentujące odpowiedni poziom techniczny i merytoryczny materiałów. W naszej sieci od 0 do 100 000 subskrypcji rozwinęło się 58 kanałów. Większość jest z nami do dziś. Wierzymy, że takie „inkubowanie” ma sens, a relacja którą budujemy jest trwała i długookresowo satysfakcjonująca dla obu stron.

W celu umożliwienia naszym partnerom wieloplatformowej monetyzacji treści, Video Brothers wspomaga twórców na różnych etapach produkcyjnych, aby ich filmy były atrakcyjnie i chętnie odtwarzane przez użytkowników, również poza YouTube – na Facebooku, Vimeo, Twitch, Dailymotion, czy platformach VOD oraz w „tradycyjnych” mediach, które z nami współpracują. Ma to wpływ na przyrost subskrypcji kanału partnera i umożliwia kontakt z szerszą widownią również w innych obszarach internetu.

Najpopularniejszych i najciekawszych twórców zapraszamy do udziału w naszych autorskich seriach, powstających w ścisłej współpracy z youtuberami oraz do płatnych kampanii reklamowych związanych z lokowaniem produktów, czy innymi niestandardowymi akcjami marketingowymi.

 

Skontaktuj się z nami jeżeli:

– tworzysz ciekawe filmy do internetu, stawiając przede wszystkim na jakość i właśnie poszukujesz nowych wyzwań

– dysponujesz profesjonalnym katalogiem albo produkcją wideo, którą chciałbyś zmonetyzować lub zabezpieczyć on-line

– reprezentujesz markę lub agencję poszukującą kreatywnych twórców internetowych z dużymi zasięgami do kampanii reklamowych

– pracujesz w mediach zainteresowanych pozyskaniem ekspertów do wywiadów lub obsady do programów i seriali

Sieć partnerska VIDEO BROTHERS grupuje twórców oraz profesjonalnych dystrybutorów i reklamodawców, którzy w każdym miesiącu skupiają na sobie uwagę milionów widzów. Zbudujmy razem nową jakość na polskim rynku!

 

Skorzystaj z tego potencjału! >>

 

Zobacz inne nasze usługi:

Nasza ekipa:

Łukasz Skalik
MANAGING DIRECTOR / CEO

Odpowiada za strategię, finanse oraz relacje biznesowe. Koordynuje pracę ekipy oraz obsługę strategicznych partnerów Video Brothers. Producent internetowych serii i trzykrotny laureat „Grand Video Awards” (2017, 2020, 2023). Autor wielu projektów wideo on-line (stworzył m.in. interia.tv, tosiewytnie, wp.tv)

Kamil Mrozkowiak
PREMIUM CONTENT MANAGER

Zarządza pracami wydawców treści multimedialnych oraz procesem optymalizacji technicznej kanałów premium. Odpowiada za dystrybucję profesjonalnych treści fabularyzowanych, w tym przygotowanie emisyjne, tłumaczenia, geolokalizacje i publikacje katalogów filmowych w serwisach VOD.

Dominik Kalwinicki
CREATOR SUPPORT MANAGER

Opiekun techniczny partnerów Video Brothers. Zajmuje się wsparciem w zakresie optymalizacji treści – monetyzacją, ochroną prawną (DRM), roszczeniami audiowizualnymi (claims). Koordynuje produkcje i dystrybucje autorskich serii internetowych. Doświadczony grafik oraz montażysta video.

Tomasz Oreł
HEAD OF MUSIC

Kieruje wyspecjalizowaną agencją Video Brothers Music zajmującą się cyfrową dystrybucją muzyki i podcastów w internecie. Odpowiedzialny za monetyzację i ochronę utworów, w tym bezpośrednie kontakty z artystami oraz platformami streamingu audio (YouTube Music, Spotify, iTunes i inne).

Marta Chmielewska
HEAD OF ADMINISTRATION

Kieruje zapleczem administracyjnym i nadzoruje cały back office Video Brothers. Wspiera obieg dokumentów oraz proces rozliczeniowy partnerów agencji. Koordynuje działanie biura, księgowości i archiwum. Zajmuje się fakturowaniem, zakupami sprzętowymi oraz kwestiami prawnymi.

Grzegorz Barański
ORIGINAL SERIES SPECIALIST

Reżyser, scenarzysta, aktor internetowych seriali oraz narrator podcastów. Człowiek-orkiestra. W ekipie odpowiada za kreację scenariuszową formatów video oraz copywriting reklam. Podwójny laureat „Grand Video Awards” (2020 i 2023) oraz posiadacz 7 srebrnych i 1 złotego przycisku YT.